Tęczowy Kraków rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Dyskryminacji mówimy NIE

W Krakowie w przestrzeni publicznej miasta zobaczyć można naklejki o treści „Dyskryminacji mówimy NIE”.  Po raz pierwszy pojawiły się z okazji Międzynarodowego Dnia przeciwko Homofobii, Bifobii i Transfobii #IDAHOT w 2021 roku.

materiały prasowe

Tęczowe odznaczenia znajdziecie na miejskich instytucjach, teatrach, kawiarniach i  galeriach. Wszędzie tam, gdzie odbywają się na co dzień i w ramach Maja Równości, wydarzenia, które poruszają tematykę praw człowieka i gdzie wspiera się głosy mniejszości.

Do udziału w akcji zapraszamy także krakowskie kawiarnie, księgarnie i inne podmioty, które pragną podkreślić swoje zaangażowanie na rzecz równego traktowania.

Prawdziwie równe i otwarte miasto możemy stworzyć jedynie wspólnie, mówiąc o potrzebie szacunku i równości, wszędzie i zawsze. Przestrzeń publiczna kształtuje postawy społeczne, choć naklejka mogłaby się wydawać małym elementem, to stoi za nią ważny komunikat  - tutaj, w Krakowie, każdy może być sobą, każdy zasługuje na szacunek i równe prawa.

Naklejki można odebrać w Wydziale Polityki Społecznej i Zdrowia w budynku Urzędu Miasta Krakowa przy ul. Dekerta 24. Wszystkich zainteresowanych udziałem w akcji prosimy o wcześniejszy kontakt pod adresem krakowdlarownosci@um.krakow.pl lub numerem 12 616 52 67.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Wiktor Hunek
Podmiot publikujący: Kraków dla Równości
Data publikacji: 2022-11-28
Data aktualizacji: 2023-01-25
Powrót