Tęczowy Kraków rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Tęcza w mieście

Wierzymy, że symbolika ma znaczenie, tęcza w przestrzeni miasta to deklaracja otwartości i wsparcia dla społeczności LGBT+, to obietnica wdrażania inicjatyw i działań na rzecz równości oraz mocny sygnał sprzeciwu wobec nienawiści na tle homofobii, bifobii czy transfobii.

Tęczowe Centrum Kongresowe

10 października 2020, w Międzynarodowy Dzień Coming Outu  fasada Centrum Kongresowego ICE Kraków rozświetliła się w barwach tęczowych, w geście solidarności i wsparcia dla społeczności LGBTQIA. W kolejnych dniach na tęczowo podświetlona została także TAURON Arena.

 

 

Tęcza na Magistracie

17 października 2022 w Międzynarodowy Dzień Walki z Homofobią, Bifobią i Transfobią na budynku Magistratu przy pl. Wszystkich Świętych zawisła tęczowa flaga. Działania to było odpowiedzią na zaproszenie miasta partnerskiego Bordeaux do dołączenia do międzynarodowej inicjatywy sieci „Rainbows City Network” pod hasłem „Share the Rainbow”.

Tęcza na Magistracie 

 

Powitanie Marszu Równości na Rynku Głównym

Z okazji Maja Równości 2022 oraz organizowanego przez Stowarzyszenie „Queerowy Maj” Marszu Równości Rynek Główny nabrał kolorów i pojawiły się kolorowe flagi z hasłem „Kraków dla równości”.

flagi

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Nina Gabryś
Podmiot publikujący: Kraków dla Równości
Data publikacji: 2022-12-01
Data aktualizacji: 2023-01-23
Powrót