Tęczowy Kraków rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Kraków przeciwko dyskryminacji LGBT+. Wystąpienie Prezydenta podczas paryskiej konferencji

17 maja 2021 r., w Międzynarodowym Dniu Sprzeciwu Wobec Homofobii, Bifobii i Transfobii, Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski zabrał głos na międzynarodowej konferencji "Global Conference on the rights and inclusion of LGBTI+youth", która odbyła się w Paryżu.

Kraków dla Równości

– Nie mam wątpliwości, że wobec prawa jesteśmy wszyscy równi. Mówią o tym najważniejsze deklaracje międzynarodowe, a także polska konstytucja. Równość, wolność, solidarność, szacunek i otwartość to wartości, które są wpisane w DNA naszego miasta. Kraków jest dumny z otwartości w kwestiach światopoglądowych, wielokulturowości, kosmopolityzmu, społeczeństwa otwartego. Edukacja równościowa, wsparcie dla organizacji pozarządowych działających na rzecz praw człowieka, tęczowe symbole w przestrzeni miasta, wsparcie dla osób LGBT+ w kryzysie, procedury antydyskryminacyjne, wydarzenia kulturalne mówiące o potrzebie przeciwdziałania dyskryminacji, walka z mową nienawiści, to tylko niektóre z działań w ramach polityki równościowej, którą tworzymy i pragniemy rozwijać. Jako gospodarz miasta, które ma w swoim herbie symbol otwartych bram, raz jeszcze podkreślam, że w Krakowie mamy pełną świadomość jaką wartością jest różnorodność. Tylko w mieście, w którym pielęgnuje się otwartość, solidaryzm społeczny i empatię możemy się czuć wszyscy szczęśliwi, wolni i bezpieczni – mówił Prezydent.

Podczas konferencji w panelu pt."Creating safe cities for LGBTI+ youth" wystąpiła także Pełnomocniczka Prezydenta ds. polityki równościowej Nina Gabryś, gdzie prezentowała działania miasta w tym obszarze.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Wiktor Hunek
Podmiot publikujący: Kraków dla Równości
Data publikacji: 2023-01-23
Data aktualizacji: 2024-04-15
Powrót