Tęczowy Kraków rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Zrozumieć LGBT+

Jesienią 2023 roku Urząd Miasta Krakowa we współpracy z Federacją Znaki Równości rozpoczął projekt „Zrozumieć LGBT+” kierowany do rodziców i dziadków. Projekt obejmował przygotowanie serii webinarów dla rodziców oraz spotkań stacjonarnych w Centrach Aktywności Seniorów dotyczących społeczności osób LGBT+.

Projekt buduje przestrzeń, w której rodzice, seniorzy_ki i osoby w późnej dorosłości mogą dowiedzieć się więcej na tematy związane ze społecznością LGBT+.  Wydarzenia pod hasłem mają na celu dostarczenie rodzicom oraz dziadkom wiedzy oraz narzędzi, które pomogą zrozumieć i wesprzeć dzieci lub wnuki LGBT+ oraz ich środowisko rówieśnicze.

Serdecznie zapraszamy każdego do oglądania webinarów i zapoznania się z naszymi materiałami edukacyjnymi.

Podstawowe informacje o społeczności LGBT+ – różnorodność w ramach społeczności LGBT+ i  budowanie akceptacji oraz zrozumienia.

Omówione są tutaj podstawowe pojęcia i zjawiska w ramach tej społeczności.

 

Jak rozmawiać z dzieckiem o orientacjach seksualnych i tożsamościach płciowych oraz jak reagować na coming out?

Znajdziesz tutaj wartościowe wskazówki i strategie, które pomogą prowadzić otwarte rozmowy na te tematy oraz skutecznie wspierać dzieci i lepiej rozumieć doświadczeniach zarówno ich, jak i ich rówieśniczego środowiska.

 

Sytuacja prawna i społeczna osób LGBT+ w Polsce

Zobacz jakie są  aktualne regulacje prawne i wyzwania, z jakimi borykają się osoby LGBT+ w Polsce, aby lepiej zrozumieć ich kontekst.

 

Zagrożenia, dyskryminacja oraz zdrowie psychiczne młodzieży

Przedstawiamy analizę aspektów bezpieczeństwa i zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży LGBT+, szczególnie w Polsce, aby ułatwić Wam ich wsparcie w trudnych sytuacjach i wyjaśnić z jakimi problemami mogą się borykać.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Wiktor Hunek
Podmiot publikujący: Kraków dla Równości
Data publikacji: 2023-11-02
Data aktualizacji: 2023-11-02
Powrót