Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Nie łam się – zbadaj się! Trwa nabór do projektu

2024-04-17

Akademia Wychowania Fizycznego rekrutuje do projektu „Wpływ treningów w hipoksji na gospodarkę węglowodanową, lipidową i obrót kostny u kobiet 50-59 lat”.

Od 12 do 18 kwietnia w Kinie Pod Baranami trwa 15. LGBT+ Film Festival. W programie jest sześć filmów oraz pokaz polskich krótkich metraży, któremu będzie towarzyszyło spotkanie z Dorotą Pomykałą.

15. LGBT+ Film Festival w Kinie Pod Baranami

2024-04-12

Różnorodne doświadczenia queerowych społeczności ujęte w filmowe ramy. Od 12 do 18 kwietnia w Kinie Pod Baranami trwa 15. LGBT+ Film Festival. W programie jest sześć filmów oraz pokaz polskich krótkich metraży, któremu będzie towarzyszyło spotkanie z Dorotą Pomykałą, aktorką w filmie „Moje stare”. 

Kolejny webinar z cyklu "Szkoła otwarta dla wszystkich"

2024-04-05

Serdecznie zapraszamy do udziału w IV już spotkaniu z cyklu "Szkoła otwarta dla wszystkich" skierowanym do psychologów/żek, pedagogów/żek, dyrektorów/ek, nauczycieli/ek oraz innych specjalistów/ek pracujących w szkołach oraz samorządowych placówkach oświatowych na terenie miasta Krakowa. Webinary dotyczą pracy z uczniami i uczennicami w zakresie rozpoznawania ich potrzeb psychofizycznych. Każdy webinar jest okazją do spotkania z Autorkami i Autorami podręcznika "Edukacja dla równości".

Webinar - Rodzicielstwo w zgodzie z prawem

2024-04-04

Aby skorzystać ze swoich praw, trzeba je najpierw poznać! Czy znasz swoje prawa jako rodzic? Wiesz, jakie korzyści przysługują zarówno mamie, jak i tacie po narodzinach dziecka?

Znamy laureatki Nagrody im. K. Bujwidowej A.D. 2023

2024-03-27

Magdalena Dropek, Niusia Horowitz-Karakulska, Małgorzata Markiewicz, Noemi Zabari – cztery kobiety o różnym doświadczeniu życiowym i zawodowym, które łączy jedno – ich postawa i dokonania mają znaczący wpływ na otaczającą nas rzeczywistość, a za swoją prospołeczną działalność zostały uhonorowane nagrodą im. Kazimiery Bujwidowej.

Nocny spacer eksploracyjny dla kobiet! Zapraszamy do rejestracji!

2024-03-14

Doświadczenia kobiet w zakresie odzyskiwania przestrzeni publicznej były historycznie bardzo ograniczone, ale czymkolwiek były i jakkolwiek powstały muszą być docenione jako akty o ogromnym znaczeniu politycznym. Społeczeństwo funkcjonujące w patriarchalnym systemie kreuje retorykę pozornej troski o bezpieczeństwo kobiet, a w efekcie nakłada na kobiety ograniczenia i reguluje ich sposób poruszania się po mieście.  

Kwitnący i szczególnie ważny! Taki będzie „Ogród Krakowianek” - Początek prac w terenie!

2024-03-12

Rozpoczęły się prace terenowe przy tworzeniu „Ogrodu Krakowianek” na ul. Prądnickiej, a dokładnie – w rejonie Nowego Kleparza. Ta wyjątkowa przestrzeń będzie nie tylko zielonym, kwitnącym zakątkiem, ale i miejscem symbolicznym, które podkreśli ważną rolę kobiet w społeczeństwie.

Paulina Gaj zwyciężczynią pierwszego w historii miasta Krakowskiego Biegu Kobiet!

2024-03-12

Z okazji miesiąc Krakowianek Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie 10 marca zorganizował pierwszy w historii miasta Krakowski Bieg Bieg zgromadził 500 biegaczek, które wystartowały o godz. 12:00 spod TAURON Areny Kraków. Bieg był częścią większego sportowego wydarzenia pod hasłem „Spotkajmy się z kobietami".

Pierwsza honorowa obywatelka Podgórza i Krakowa upamiętniona

2024-03-12

W Miesiącu Krakowianek i w Dniu Kobiet kolejna kobieta wyszła z cienia historii. Agnieszka Jałbrzykowska stała się patronką placu w jej ukochanym Podgórzu. W nadaniu jej imienia placowi przy ul. Krasickiego udział wziął Artur Buszek, wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa.

Doceńmy osoby z wielkim sercem, które, nie zważając na przeciwności losu, pomagają potrzebującym

2024-03-04

Konkurs Filantrop Krakowa ma długoletnią tradycję – od 24 lat Kraków szczególnie honoruje osoby i instytucje wrażliwe na potrzeby innych. Celem konkursu jest wspieranie działalności oraz inicjatyw o znaczeniu charytatywnym i promowanie lokalnej filantropii, a także zachęcanie przedsiębiorców prywatnych do sponsorowania cennych działań podejmowanych przez organizacje pozarządowe i inne podmioty, a przede wszystkim wyłonienie filantropów działających wyłącznie z „potrzeby serca”.