Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Nocny spacer eksploracyjny

2024-12-05

Zapraszamy na Nocny Spacer Eksploracyjny organizowany przez Fundację Architektoniczki. Wydarzenie jest dedykowane osobom identyfikującym się, jako kobiety. 13 grudnia br. będziemy eksplorować przestrzeń Nowej Huty.

Projekt Respektuj.pl – konkurs dla uczniów

2024-12-02

Miasto Kraków wraz z Nauczycielem Roku 2021 Dariuszem Martynowiczem zaprasza do udziału w wyjątkowym projekcie Respektuj.pl. Konkurs dla uczniów i uczennic na najlepszy spot lub film o charakterze antyprzemocowym i antydyskryminacyjnym już ruszył! Do wygrania atrakcyjne nagrody rzeczowe i finansowe.

Zdjęcie przedstawia materiały szkoleniowe z warsztatu edukacyjnego na temat przeciwdziałania dyskryminacji. Na dokumentach widoczne są logotypy organizacji „Pro Humanum” oraz „Kraków dla Równości

Równość na co dzień

2024-11-29

Pod takim hasłem odbyły się warsztaty dla pracowników i pracowniczek miejskich instytucji kultury. Szkolenie było dedykowane osobom, które chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat przeciwdziałania dyskryminacji, wpływu stereotypów oraz stosowania języka inkluzywnego w codziennej działalności edukacyjnej i wystawienniczej.

35 lat Konwencji o prawach dziecka

2024-11-12

Trzydzieści pięć lat temu światowi przywódcy podjęli historyczne zobowiązanie wobec dzieci na świecie, przyjmując Konwencję o prawach dziecka.

18. edycja akcji społecznej Podzielmy się ciepłem

2024-11-07

Prezydent Miasta Krakowa ogłasza nabór wniosków w ramach 18. edycji akcji społecznej „Podzielmy się ciepłem”. Celem akcji jest wsparcie organizacji pozarządowych. Wnioski wraz z wymaganymi załącznikami należy składać w nieprzekraczalnym terminie od 7 listopada do 20 listopada 2024 roku.

Święto krakowskiej edukacji i nowe pomysły na jej przyszłość

2024-10-14

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, prezydent Krakowa Aleksander Miszalski i Maria Klaman, zastępczyni prezydenta, złożyli życzenia wszystkim osobom zaangażowanym w pracę na rzecz krakowskiej edukacji. W tym szczególnym dniu miasto zwraca uwagę na wzmacnianie pozycji osób pracujących w oświacie i realizację projektów, które mają wspierać ich codzienne działania. Od dziś kampania Respektuj.pl autorstwa Dariusza Martynowicza, Nauczyciela Roku 2021, staje się miejską inicjatywą, która będzie przypominała o najważniejszych społecznych wartościach: szacunku do drugiego człowieka, empatii, tolerancji.

Nowa pełnomocniczka prezydenta ds. polityki równościowej

2024-10-04

Ewelina Pytel została pełnomocniczką prezydenta Krakowa ds. polityki równościowej. Prezydent Aleksander Miszalski oraz jego zastępczyni Maria Klaman spotkali się z nową pełnomocniczką, aby porozmawiać o planach działań równościowych dla Krakowa. Jak podkreśla wiceprezydentka wspólnym celem będzie Kraków bardziej przyjazny dla wszystkich.

Warsztaty „Szkoła otwarta dla wszystkich”

2024-10-01

Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna dla Dzieci z Niepowodzeniami Edukacyjnymi oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 3 w Krakowie zapraszają szkoły do kolejnych wspólnych działań w ramach realizacji zadań związanych ze Wspomaganiem Rozwoju Szkół w Gminie Miejskiej Kraków w 2024 r.

Zapraszamy na „Siłaczki” w Muzeum Krakowa

2024-09-27

Muzeum Krakowa zaprasza do Kamienicy Hipolitów na wystawę „Siłaczki”, którą można zwiedzać od 27 września do 16 marca 2025. „Siłaczki” to dzieje życia mieszkanek Krakowa od czasów średniowiecznych po współczesność. Wystawa ilustruje przemiany społeczne, polityczne, obyczajowe i kulturalne, które miały znaczenie dla emancypacji kobiet i ich dążeń do stania się pełnoprawnymi obywatelkami realizującymi swoje marzenia i pomagającymi innym uwierzyć w siebie.

OBYWATELKI odwiedziły Kraków

2024-09-24

Po pierwszej części projektu „Obywatelki”, która odbyła się w Niemczech w czerwcu, nadszedł czas na spotkanie w Krakowie. Od 19 do 22 września – we współpracy z młodymi krakowiankami - gościliśmy w naszym mieście nastolatki z Lipska i Kijowa. Zorganizowane spotkania i warsztaty poświęcone były prawom kobiet, historii kobiecego aktywizmu w Polsce, krakowskiej „herstorii” i upełnomocnieniu (empowerment) dziewczyn.