Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

W marcu zapraszamy na „Miesiąc Krakowianek”!

Zakończył się marzec, a wraz z nim druga odsłona „Miesiąca Krakowianek” – wydarzenia podkreślającego wyjątkową rolę kobiet i ukazującego zarówno te historyczne, jak i współczesne doświadczenia krakowianek.

Kobiety kształtują nasze miasto. Każdego dnia zmieniają rzeczywistość w najróżniejszych dziedzinach, rewolucjonizują naukę, wprowadzają innowacje w biznesie, inspirują niezwykłe kulturalne i artystyczne przedsięwzięcia, pracują i angażują się społecznie.

„Miesiąc Krakowianek” to okazja do rozmowy o kobiecej solidarności i herstorii. To szansa do debaty na temat praw kobiet i przestrzeń do celebracji kobiecych sukcesów. W marcu pragniemy także przypomnieć, o tym, jak ważne jest, by w codziennej pogoni zadbać o swoje zdrowie.

W programie znajdowały się m.in.: wystawy, warsztaty i wykłady, panel naukowy poświęcony Kazimierze Bujwidowej, a także badania lekarskie.

Programowi głównemu towarzyszyły dwa dodatkowe cykle: spacery szlakiem krakowianek i „Miesiąc Krakowianek” w Bibliotece Kraków. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami:

Miesiąc Krakowianek 2023 – program główny

Miesiac_Krakowianek_banner_819_x468_px.jpg

Miesiąc Krakowianek 2023 – spacery szlakiem krakowianek

1200x628 Miesiac.png

Miesiąc Krakowianek 2023 w Bibliotece Kraków

1200x628 Miesiac2 biblioteks.png

Wydarzenie było częścią miejskiego, interdyscyplinarnego projektu #krakowianki, który ma na celu zwrócenie uwagi na niezwykłą rolę kobiet w procesie kształtowania się naszego miasta.

Informacje o „Miesiącu Krakowianek” były również dostępne na profilu na Facebooku.

Program wydarzeń mógł ulec zmianie z przyczyn niezależnych od organizatorów.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Wiktor Hunek
Podmiot publikujący: Kraków dla Równości
Data publikacji: 2023-01-18
Data aktualizacji: 2023-04-04
Powrót