Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Miesiąc Krakowianek 2023

Zapraszamy na „Miesiąc Krakowianek”, który odbywa się co roku w marcu. To szczególny festiwal realizowany przez Urząd Miasta Krakowa we współpracy z miejskimi jednostkami i instytucjami kultury.

Miesiąc Krakowianek - Marzec 2023
Fot. materiały prasowe

Kobiety kształtują nasze miasto. Każdego dnia zmieniają rzeczywistość w najróżniejszych dziedzinach, rewolucjonizują naukę, wprowadzają innowacje w biznesie, inspirują niezwykłe kulturalne i artystyczne przedsięwzięcia, pracują i angażują się społecznie.

Miesiąc Krakowianek to wydarzenie zainicjowane przez Urząd Miasta Krakowa podkreślające właśnie tę wyjątkową rolę kobiet i ukazujące zarówno te historyczne, jak i współczesne doświadczenia Krakowianek. Miesiąc Krakowianek to okazja do rozmowy o kobiecej solidarności i herstorii. To szansa do debaty na temat praw kobiet i przestrzeń do celebracji kobiecych sukcesów. W marcu pragniemy także przypomnieć, o tym, jak ważne jest, by w codziennej pogoni zadbać o swoje zdrowie.

Wydarzenie jest częścią miejskiego, interdyscyplinarnego Projektu #Krakowianki, który ma na celu zwrócenie uwagi na niezwykłą rolę kobiet w procesie kształtowania się naszego miasta.

„Miesiąc Krakowianek” zamknie Gala Nagrody im. Kazimiery Bujwidowej, podczas której czterem wyjątkowym krakowiankom przyznane zostaną specjalne statuetki.

Już niedługo opublikujemy program „Miesiąca Krakowianek” na 2023 rok!

pokaż metkę
Osoba publikująca: Wiktor Hunek
Podmiot publikujący: Kraków dla Równości
Data publikacji: 2023-01-30
Data aktualizacji: 2023-02-21
Powrót

Zobacz także

Znajdź