Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Powstanie kompendium wiedzy na temat przemocy w środowisku pracy

Krakowska Fundacja Start Tango startuje z pilotażowym projektem „Kompendium wiedzy na temat przemocy w środowisku pracy. Prawo pracy”. W ramach działań powstanie publikacja online, zostanie też zorganizowane spotkanie dla mieszkańców Krakowa.

Fot. Fundacja Start Tango

Kraków może się stać inkubatorem dobrych zmian w zakresie przeciwdziałania przemocy w środowisku pracy, a inne miasta Polski pójdą w jego ślady.

– Nikt z nas nie jest gotowy na przemoc, każdy ma nadzieję, że nigdy jej nie doświadczy i że jest wystarczająco silny, aby w przypadku pojawienia się przemocy, móc jej się skutecznie przeciwstawić – mówi Iwona Siekierska, prezeska fundacji.

W dzisiejszych czasach przemoc jest zjawiskiem powszechnym i dlatego niezbędna jest edukacja w tym zakresie – tak, aby wiedzieć, co zrobić i do kogo zwrócić się o pomoc, jeśli zetkniemy się z agresją ze strony współpracowników, podwładnego, przełożonego, klienta lub konkurencji. Przemoc może dotknąć każdego, w najmniej spodziewanym momencie. Projekt ma przybliżyć wiedzę dotyczącą prawa pracy oraz pomoże poszkodowanym odzyskać sprawczość. Jego celem jest pokazać, jak w realny i bezpieczny dla siebie sposób można się przeciwstawić przemocy w środowisku pracy w oparciu o realia polskiego prawa.

Więcej informacji na stronie fundacjastarttango.pl.

Zadanie publiczne współfinansowane ze środków Miasta Krakowa. Partnerem jest Miasto Kraków.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Wiktor Hunek
Podmiot publikujący: Kraków dla Równości
Data publikacji: 2023-03-10
Data aktualizacji: 2023-03-10
Powrót

Zobacz także

Znajdź