Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

W poszukiwaniu cybersiostrzeństwa

W sobotę 9 marca Muzeum HERstorii Sztuki zaprasza na warsztat kreatywny pt. „W poszukiwaniu cybersiostrzeństwa”, podczas którego zostanie stworzony cyfrowy kolaż zawierający obrazy, fotografie, fimiki, poezję oraz przemyślenia, próbujące odpowiedzieć na pytanie, czym właściwie jest cybersiostrzeństwo i gdzie go szukać? Będzie też okazja do rozmowy o ciemnej stronie Internetu, o czyhających w sieci hejterach i trolach oraz do wymiany sposobami na dbanie o psychiczny i fizyczny dobrostan kobiet jako użytkowniczek, aktywistek i herstoryczek.

Fot. materiały prasowe

Instagram, LinkedIn, Facebook, TikTok, Spotify, YouTube - to tylko niektóre z mediów społecznościowych i platform streamingowych, na których dostępne są herstoryczne, feministyczne i siotrzeńskie treści Muzeum HERstorii Sztuki.

Skoro wszystkie jesteśmy różne i na wiele różnych sposobów podłączamy się do sieci, korzystając z rozmaitych metod i urządzeń, to gdzie jest punkt styku, który możemy nazwać bezpieczną i odważną przestrzenią do opowiadania herstorii?

Muzeum HERstorii Sztuki zapewnia wszystkie niezbędne materiały plastyczne, ale zachęca do przyniesienia telefonu, tabletu lub innego urządzenia, za pomocą którego łączysz się z Internetem!

Prowadzenie: Marta Grabowska – historyczka sztuki i kuratorka, wiceprezeska MuHER. Jej praktyka opiera się o idee ruchu Slow Art, feminizmu intersekcjonalnego, oraz dekolonialnego spojrzenia na budowanie narracji o świecie. Marta jest absolwentką Birkbeck College, University of London, oraz Central Saint Martins, University of London, NODE Centre for Curatorial Studies w Berlinie i Easttopics Curatorial w Budapeszcie. Realizowała wystawy, rezydencje i wydarzenia artystyczne w Polsce (m.in Hydrofeministyczny Festiwal Sztuki Rytuały Wody w Krakowie, 2022) Wielkiej Brytanii, Holandii, Niemczech, Chinach, USA oraz online. Członkini British Art Network, Working Class Creatives oraz Saloon London.

Kiedy? sobota, 9 marca 2024, godz. 11.00 – 13.00
Gdzie? Spotka, Muzeum Krakowa, Pałac Krzysztofory, Rynek Główny 35

Dla kogo? Warsztat dla młodzieży i osób dorosłych, które interesują się historią kobiet, feminizmem, równouprawnieniem, technologią, itp.

Zapisy: https://forms.gle/yix7ZyBEPgzREBxc7


Wydarzenie zorganizowane przy współpracy z University of Leeds, The Inclusive Digital Economy Network +, Engineering and Physical Sciences Research Council.

pokaż metkę
Autor: Muzeum HERstorii Sztuki (MuHER)
Osoba publikująca: Wiktor Hunek
Podmiot publikujący: Kraków dla Równości
Data publikacji: 2024-02-27
Data aktualizacji: 2024-02-27
Powrót

Zobacz także

Znajdź