Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Urząd Miasta Krakowa z nagrodą "Równowaga" dla prokobiecych pracodawców roku!

13 października 2023 roku w Sopocie na Europejskim Forum Nowych Idei Urząd Miasta Krakowa otrzymał Nagrodę Specjalną dla administracji publicznej i samorządowej w konkursie "Równowaga" dla prokobiecych pracodawców.

Fot. Kraków dla Równości

Celem konkursu jest wyróżnienie wśród pracodawców, tych którzy angażują się na rzecz wyrównywania szans kobiet i mężczyzn w miejscu pracy. Organizatorami konkursu są Konfederacja Lewiatan, Stowarzyszenie Kongres Kobiet, Fundacja Share the Care i Kulczyk Foudation.

W konkursie Jury oceniało obszary takie jak: polityka równości, rozwój i edukacja, równowaga praca-dom, luka płacowa i działania na rzecz zdrowia.

Urząd Miasta został doceniony m.in. za stworzenie i wdrażanie pierwszego w Polsce na poziomie samorządu Planu Równości Płci. W ostatnich dwóch latach wspólnie z pracownikami i pracowniczkami powstała strategia równościowa, która pozwala przeciwdziałać dyskryminacji, monitorować lukę płacową, upowszechniać idee work&life balance, język inkluzywny i wzmacniać osoby zatrudnione.

W ramach budowania polityki różnorodności w miejscu pracy jakim jest urząd wdrożono nowe procedury antydyskryminacyjne i antymobbingowe, trwają intensywne szkolenia na wszystkich poziomach, uruchomiliśmy wsparcie psychologiczne dla osób doświadczających kryzysu, wzmacniamy idee partnerskiego rodzicielstwa i powstał poradnik o prawach ojców z myślą o wspieraniu ojców do korzystania z urlopów tacierzyńskich.

Od niedawna też w większości urzędów w Krakowie pokoje matki z dzieckiem zmienione są na pokoje rodzica z dzieckiem. Regularnie także działamy na rzecz budowania świadomości na temat profilaktyki zdrowotnej i wdrażamy pracę zdalną. 

Nagrodę odbierała w imieniu Urzędu Pełnomocniczka Prezydenta Krakowa ds. polityki równościowej Nina Gabryś-Janowska, która w swoim przemówieniu podkreśliła, że samorządy mają ogromnie ważna rolę do odegrania w obszarze zarządzania różnorodnością. Miasto jest pracodawcą i powinno zawsze działać na rzecz równości w miejscu pracy. Kraków mocno wierzy, że tylko wspólnie i w atmosferze szacunku i empatii możemy tworzyć dobre miasta przyszłości.

pokaż metkę
Autor: nina
Osoba publikująca: Wiktor Hunek
Podmiot publikujący: Kraków dla Równości
Data publikacji: 2023-10-17
Data aktualizacji: 2023-10-25
Powrót

Zobacz także

Znajdź