Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Spacer badawczy dla dziewcząt* i młodych kobiet* ze społeczności LBTQ+

Jesteś dziewczyną* lub młodą kobietą* w wieku od 16 do 24 lat, mieszkasz w Krakowie i jesteś osobą identyfikującą jako osoba LBTQ+? Mamy dla Ciebie wyjątkowe zaproszenie na tegoroczny krakowski Queerowy Maj! Zarejestruj się już dziś, aby wziąć udział w spacerze badawczym dla dziewcząt* i młodych kobiet* w Krakowie! Będzie badanie terenowe, warsztaty, wegański mały poczęstunek i prezent za Twoją pracę.

spacer badawczy dla dziewcząt* i młodych kobiet* ze spoleczności LBTQ+
Fot. materiały prasowe

Czym jest spacer badawczy w projekcie Safer Cities?

Dziewczęta* w różnych miastach na świecie, spacerując w grupach pod opieką profesjonalnej badaczki, sprawdzały/badały miejską przestrzeń (ulice, zaułki, transport, budynki miejskie i obiekty handlowe), a następnie dzieliły się swoimi myślami i komentarzami na temat zmian — co jest potrzebne do stworzenia bardziej bezpiecznego miasta.

Spacer, na który Cię zapraszamy jest dedykowany dziewczynom* i młodym kobietom* w wieku od 16 do 24 lat, które mieszkają w Krakowie i doświadczają życia w tym mieście jako osoby LBTQ+.

Wydarzenie odbędzie się 13 maja od 17.30 do 20.30.

Raport z badań zostanie przesłany do osób pracujących w instytucjach miejskich, publicznych i edukacyjnych oraz na uniwersytetach. W przyszłości zostanie on wzięty pod uwagę przy określaniu kierunków rozwoju i realizacji planowanych działań w ramach przestrzeni miejskich i instytucji.

Aby wziąć udział w spacerze, zapoznaj się z informacjami na temat projektu i badania oraz wypełnij formularz zgłoszeniowy.

Spacer odbywa się w ramach projektu “Safer cities” realizowanego we współpracy fundacji Juniper z Plan International Poland w Krakowie i Warszawie. 13 maja spotkamy się dzięki wsparciu Stowarzyszenia Queerowy Maj, Stowarzyszenia TęczUJ oraz Federacji Znaki Równości i Domeq.


* Gwiazdka oznacza uwzględnianie przez nas szerokiego spektrum osób, które mają doświadczenie socjalizacji i życia jako dziewczyna/kobieta, osoby identyfikujące się jako dziewczęta/kobiety (w tym osoby "gender non-conforming" i trans).

pokaż metkę
Osoba publikująca: Wiktor Hunek
Podmiot publikujący: Kraków dla Równości
Data publikacji: 2024-05-06
Data aktualizacji: 2024-05-06
Powrót

Zobacz także

Znajdź