Krakowianki rozwiń menu

Krakowski Bieg Kobiet

10 marca 2024 z okazji Miesiąca Krakowianek Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie zorganizował pierwszy w historii miasta Krakowski Bieg Kobiet. W tej niezwykłej imprezie biegowej wzięło udział prawie 500 krakowianek!

Podczas organizacji dużych imprez biegowych obserwujemy, że frekwencja wśród kobiet jest dużo niższa niż wśród mężczyzn, dlatego Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie (ZIS), podejmuje działania zachęcające kobiety do sportowej rywalizacji. Mamy nadzieję, że poprzez organizację treningów dla kobiet, a także pierwszego Krakowskiego Biegu Kobiet uda nam się osiągnąć ten cel, a stworzenie kobietom nowych możliwości do trenowania i rywalizacji sportowej przyczyni się do zwiększenia ich frekwencji w krakowskich imprezach biegowych.

2-kilometrowa trasa biegu poprowadzona została alejkami Parku Lotników Polskich. Dla wszystkich uczestniczek przewidziane były pakiety startowe zawierające między innymi dedykowaną bawełnianą koszulkę, wodę, voucher na posiłek regeneracyjny i herbatę. Natomiast dla 3 najlepszych zawodniczek przewidziane były nagrody rzeczowe w postaci voucherów. Uhonorowane zostały również najmłodsza i najstarsza zawodniczka.

Na starcie Krakowskiego Biegu Kobiet o godz. 12.00 stanęło 497 zawodniczek.

Pierwsza na mecie zameldowała się Paulina Gaj uzyskując czas 06:39. Drugie miejsce zajęła Agnieszka Cader, natomiast trzecią lokatę zdobyła Aleksandra Tkaczyk. Nagrody otrzymały także najstarsza uczestniczka – Zofia Jaworska oraz najmłodsza – Łucja Rozkrut.

Kompletne wyniki Krakowskiego Biegu Kobiet znajdują się  TUTAJ.