Strona główna rozwiń menu

Paulina Gaj zwyciężczynią pierwszego w historii miasta Krakowskiego Biegu Kobiet!

Z okazji miesiąc Krakowianek Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie 10 marca zorganizował pierwszy w historii miasta Krakowski Bieg Bieg zgromadził 500 biegaczek, które wystartowały o godz. 12:00 spod TAURON Areny Kraków. Bieg był częścią większego sportowego wydarzenia pod hasłem „Spotkajmy się z kobietami".

„Spotkajmy się z kobietami” to miejska inicjatywa będąca częścią obchodów 10-lecia hali, podczas której zorganizowane zostały liczne atrakcje dla kobiet. W zajęciach z samoobrony, panelach dyskusyjnych, treningach fitness, zumby i jogi oraz warsztatach tanecznych udział wzięło liczne grono pań.

O godzinie 9:00 na treningu „Kobiety w biegu” uczestniczki nie tylko miały okazję trenować pod okiem profesjonalnych trenerek, ale także mogły przetestować obuwie marki ASICS. Po treningu odbyło się inspirujące spotkanie z Małgorzatą Sobańską, utytułowaną zawodniczką i olimpijką oraz Magdaleną Sudoł – trenerką w klubie AZS AWF Kraków, które poprowadziła Katarzyna Stępniewska Walaszczyk – Zastępczyni Dyrektora ZIS ds. Marketingu i Organizacji Imprez Sportowych.

Wielu entuzjastów wzięło również udział w treningu nordic walking „Chodźże z Nami!”, który był prowadzony przez mistrza świata Jakuba Deląga.

Na starcie Krakowskiego Biegu Kobiet o godz. 12.00 stanęło 497 zawodniczek. Trasa biegu o długości 2 kilometrów, prowadziła alejkami Parku Lotników Polskich.

Pierwsza na mecie zameldowała się Paulina Gaj uzyskując czas 06:39. Drugie miejsce zajęła Agnieszka Cader, natomiast trzecią lokatę zdobyła Aleksandra Tkaczyk. Nagrody otrzymały także najstarsza uczestniczka – Zofia Jaworska oraz najmłodsza – Łucja Rozkrut. GRATULUJEMY!

Kompletne wyniki Krakowskiego Biegu Kobiet znajdują się  TUTAJ.

Wszystkie Panie, które ukończyły bieg, otrzymały kwiaty ufundowane przez Partnera Wydarzenia – Centrum Giełdowe Balicka Sp. z o.o.

Doskonała pogoda do biegania dodatkowo podgrzała entuzjazm, tworząc wyjątkową atmosferę, która pozwoliła uczestniczkom na przeżycie niezapomnianego dnia pełnego sportowych emocji.